Iнформаційно-розважальний портал Буковини!
Наші групи:
Пошук по сайту: РеєстраціяВхід

Реклама

Тут інформери, реклама або інша додаткова інформація ...

Новини

Журналіст, який закликав румунську владу до інтервенції в Україну, відвідав Буковину

Доки в Україні тривають масові демонстрації, сусідні держави готуються до її розколу. І що більше ускладнюється внутрішньополітична ситуація, то голосніше лунають заклики скористатися із цього та вдовольнити свої територіальні претензії. Зокрема, до інтервенції в Україну закликають свою владу деякі румунські ЗМІ. Власне, мова йде про статтю, опубліковану у блозі на сайті авторитетного румунського видання «Агеверул», яка зчинила чимало галасу на початку цього тижня.

Автор скандальної статті Діну Заре називає Україну штучною, неоднорідною державою, щодо якої Румунія має найбільші територіальні претензії й пророкує нам розкол уже найближчим часом. Мовляв, протистояння між проєвропейською опозицією та насильницькою адміністрацією Януковича помалу сповзає до громадянської війни. Також автор закликає румунську владу втрутитися у ситуацію, навіть застосовуючи збройні сили, аби захистити румунів, які проживають на території України.

У румунських ЗМІ часто з’являються публікації із закликами відновити România Mare

– Румунська влада мусить не відкидати і, навіть, обережно готуватися до ситуації, в якій стане необхідним та неминучим можливе втручання, зокрема військове на Півночі Буковини, Герцаївщини, Півдні Бессарабії і, чому б ні, Придністров’ї – тоді, коли українська влада стане неспроможною підтримувати громадський порядок на територіях, населених румунами. Жителі цих територій мають, врешті-решт, скористатися правом на самовизначення, – пише румунський журналіст.

І хоча президент Румунії Траян Бесеску, відколи очолив країну 2005 року, провадить активну імперську політику в тому числі й щодо України, офіційних територіальних претензій до нашої держави Бухарест жодного разу не висував.

– 23-24 січня у Києві відбувалася міжнародна конференція з українсько-румунських відносин, на якій я був присутній. Абсолютно всі експерти погодилися, що сценарій розвитку, описаний у скандальній статті, є неприпустимим і у жодному разі не слід сприймати її як офіційну позицію румунської влади, – прокоментував вчений секретар Буковинського політологічного центру Сергій Гакман.

Офіційно

Теофіл Бауер, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії

Обов’язково проведемо зустріч із МЗС Румунії, де буде вказано на неприпустимість таких публікацій. Хоча вони з’являються не вперше в Румунії.

Водночас Румунія масово паспортизує українців, які проживають на згаданих територіях. Щоправда, ті буковинці, котрі мають румунські паспорти, своє подвійне громадянство не афішують, бо ж у нас це – поза законом.

Чернівчанин Михайло Г. зробив румунське громадянство собі й допомагає іншим. Чоловік розповідає, таких, що мають два паспорти, на Буковині щонайменше 50 тисяч осіб. Однак, аби пред’явити права на Буковину, Румунії цього замало, адже, за міжнародними законами, таких має бути половина населення області. Окрім того, останнім часом люди оформляють румунські паспорти не так охоче, бо ж сподіваються, що Угоду про асоціацію таки підпишуть і Європа відкриє свої кордони для українців, а відтак і потреба у цьому документі зникне.

Власне, отримати румунський паспорт не так складно. Румуномовне населення румунське консульство забезпечує цим документом досить охоче. Сприяє цьому і державна політика Румунії – у травні торік парламент Румунії вніс поправку до Закону «Про надання підтримки румунам за кордоном», відповідно до котрої всі румуни, молдовани, котрі проживають на території Молдови, Буковини, Бессарабії, а також інших сусідніх держав, вважаються румунами у Румунії.

До речі, журналіст румунського видання «Агеверул» Діну Заре – той самий автор скандальної статті, днями відвідав Буковину. Вочевидь, хотів пересвідчитися особисто, чи справді буковинські румуни у небезпеці. Так ось, він пояснив, що навіть припустити не міг, що його публікацію сприймуть саме так. Власне, казус вийшов через труднощі перекладу. Мовляв, через дефіцит інформації про події в Україні в румунському інформаційному просторі, він змушений був взяти повідомлення українських ЗМІ і перекласти їх через програму-перекладач. Українські колеги своєю чергою, неправильно переклали його текст. Каже, до інтервенції не закликав, натомість, лише розмірковував, чи зможе румунський уряд захистити румунів в Україні у разі громадянської війни. 

Джерело: vidido.ua

0 коментарів
Коментарі (0)
оновити код Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід