Буковинські медики заявляють, що малий відсоток щеплених від поліомієліту дітей становить загрозу
За інформацією головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації зі спеціальності «Педіатрія» Оксани Знак, під кінець другого тижня третьої хвилі додаткової імунізації проти поліомієліту в області щеплено тільки 30,88% дітей від запланованої цільової групи. Зокрема, в першому турі додаткової імунізації від поліомієліту в області було щеплено 75% дітей від запланованої кількості, у другому турі – близько 85%, що на 10% перевищувало загальноукраїнські показники. З 25 січня триває третій тур додаткової вакцинальної кампанії. Оскільки обсяг щеплень, які вже проведені в третьому турі, є низьким, відповідно до листа Міністерства охорони здоров’я України, його продовжено до 14 лютого.
Поліомієлітна вакцина не знижує опірність організму до ГРВІ та грипу
«Ми розуміємо причину низького рівня охоплення вакцинацією в третьому раунді. Зараз велика кількість дітей хворіє. Деякі батьки мають побоювання щодо проведення щеплення дітям в умовах підвищеного ризику захворіти на ГРВІ чи грип, оскільки їм доводилось чути буцімто вакцина знижує імунітет дитини. Це не відповідає дійсності, оскільки жодна вакцина не знижує імунітет і не впливає на опірність організму до грипу», - пояснила Оксана Знак. Відповідно, після щеплення поліомієлітною вакциною дитина не стає більш вразливою до вірусу грипу чи ГРВІ.
Медичні фахівці закликають батьків зрозуміти весь ступінь ризику, якому вони піддають своїх дітей, відмовляючись від щеплення.
В Україні зареєстровано два випадки захворювання дітей на паралітичний поліомієліт, що є спалахом. Всесвітньою організацією охорони здоров’я підтверджено, що вірус, котрий спричинив паралітичний поліомієліт у цих двох випадках, циркулює в Україні вже понад два роки. За цей час клінічні прояви зареєстровані тільки в цих двох випадках, але вірус міг вразити значно більшу кількість дітей. Діти захворіли, бо свого часу не були щеплені від поліомієліту через дефіцит вакцини. Як підкреслила фахівець, наразі вакцина є і батьки повинні подбати про інфекційне благополуччя своїх дітей і не порушувати їхнє право щодо можливості бути захищеними від поліомієліту.
Спалах поліомієліту – наслідок дефіциту вакцин і низького рівня імунізації населення
Як відзначає заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації – начальник управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марія Поліщук, обсяг охоплення щепленнями проти керованих інфекційних захворювань за минулі роки в Україні був надто низькими і перед українцями з’явилась загроза спалахів інфекційних захворювань, що вже можна спостерігати на прикладі поліомієліту.
За словами Марії Поліщук, з 2008 року в Україні перестали виділяти достатню кількість коштів на придбання вакцин від інфекційних захворювань. Відтак суспільство живе в ілюзійному епідеміологічному благополуччі. «Наскільки воно хистке й ненадійне, ми вже могли побачити в ситуації з поліомієлітом. Наразі завдячуючи дитячому фонду ЮНІСЕФ, який безкоштовно надав нам поліомієлітну вакцину, українці отримали нагоду бути захищеними», - зазначила посадовець.
Не досягнувши потрібного рівня щеплень, Україна вважатиметься джерелом вірусу поліомієліту
Нехтуючи вакцинацією, українці ставлять під загрозу здоров’я не тільки своєї нації. Не досягнувши необхідного рівня охоплення щепленнями дітей від поліомієліту, а саме 95%, в європейському регіоні Україна вважатиметься потенційним джерелом поширення цього вірусу.
Кілька тижнів тому Всесвітня організація охорони здоров’я видала рекомендації щодо в’їзду в Україну. Зокрема, громадянам інших країн, які планують відвідати Україну, рекомендують за місяць до перетину українського кордону зробити щеплення від поліомієліту оральною вакциною. «Оскільки в Україні рівень вакцинації від цього захворювання був одним з найнижчих у світі (14%), вона є потенційним джерелом поширення вірусу поліомієліту для інших країн», - зауважує Оксана Знак.
Те, що Україна вже не є країною, вільною від поліомієліту, доставляє клопіт не тільки іноземцям, які бажають відвідати її, а й самим українцям. Так, до фахівців Чернівецької міської дитячої поліклініки почали звертатися дорослі мешканці області з питаннями щодо вакцинації від поліомієліту. Причиною звернень буковинців стало те, що через відсутність щеплень проти поліомієліту в них виникли проблеми з перетином кордону.
Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації.