Кількість випадків дитячої захворюваності на лейкемію на Буковині зросла втричі
За словами завідувача онкоревматологічного відділення Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Михайла Гнатюка, останнім часом в області суттєво більшає онкохворих дітей. Про це повідомляє promin.cv.ua.
- Якщо раніше протягом року до нас поступало 18-20 діток із вперше виявленою онкогематологічною патологією, то у 2015 році їх було вже 32, тобто майже удвічі більше, ніж зазвичай. Причому 16 з них – із лейкемією, що навіть у три рази більше, ніж попередніми роками. У 2016-му картина не краща. Рік щойно розпочався, а до нас уже поступило дві дитини: одна з лейкемією, інша – з ретинобластомою, - каже М. Гнатюк.
Зважаючи на географію поступлень, він припускає, що причиною збільшення захворюваності дітей на рак крові може бути хімічна обробка садів.
- Раніше такі хворі до нас поступали переважно з Новоселицького, Хотинського, Заставнівського районів, а минулого року багато дітей із лейкозами було з Сокирянського і Кельменецького районів, тобто звідти, де кроплять сади, - продовжує лікар. - Поступають дітки з лейкозами також і з так званого «бермудського трикутника» – із сіл Лукавці, Іспас, Берегомет Вижницького району. Припускаю, що розвиток злоякісних захворювань крові у них може бути пов’язаний із вивезенням сюди радіоактивних відходів, які у 70-80 рр. минулого століття нібито захоронювали у цій місцевості. Відповідні документи, звісно, ховали, тому правда це чи ні, залишається лише здогадуватися.
Матеріал з сайту promin.cv.ua