Ігор Малишевський: Чиновники-теоретики не можуть планувати скорочення ліжкомісць в онкодиспансері тоді, коли на практиці їх і так бракує (ВІДЕО)
На засіданні постійної комісії Чернівецької обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, соціального захисту населення та підтримки учасників АТО і членів їх сімей, яке відбулося 2 березня, розглядалося звернення представників обласного клінічного онкологічного диспансеру стосовно недоцільності скорочення ліжкового фонду, яке планує здійснити департамент охорони здоров’я облдержадміністрації згідно можливого рішення міністерства охорони здоров’я.
За даними статистики, щороку в Чернівецькій області помирає від раку більше 1400 осіб, з них близько 33% - населення працездатного віку. Забезпеченість онкологічними ліжками в регіоні залишається на низькому рівні, - доповідають медики. Наразі стаціонар онкодиспансеру має великі труднощі в зв’язку з недостатньою забезпеченістю ліжками, - кажуть онкологи. Це, в свою чергу, тягне за собою зменшення можливостей в наданні населенню спеціалізованої онкологічної допомоги в повному обсязі.
Профільність по Чернівецькому обласному онкологічному диспансеру складає 88%, - саме такі дані надали представники єдиного у області вузькоспеціального медичного закладу.
Як висновок, медичний персонал вважає недоцільним та необґрунтованим планове скорочення ліжкового фонду обласного клінічного онкологічного диспансеру. Скорочення ліжкомісць створить соціальну напругу в суспільстві, черговість під час госпіталізації, відобразиться на якості надання онкологічної допомоги хворим та зменшенню кількості пролікованих пацієнтів. Буковинські онкологи вважають, що скорочення ліжкомісць не дасть змоги забезпечити в повному обсязі реалізацію державних соціальних гарантій та дотримання стандартів онкологічної допомоги. Через дефіцит ліжкового фонду хворі в Чернівецькій області лікуються в загально-лікувальній мережі, де немає відповідних фахівців та не створено умови для комплексного лікування з використанням променевого та хіміотерапевтичного компонентів, що унеможливить адекватне та ефективне лікування.
Аналізуючи роботу ліжкового фонду обласного онкодиспансеру за останні роки, онкологи надають таку інформацію: із 240 планових ліжок – 30% пролікованих хворих за рік від всієї кількості хворих, які отримали комбіноване та комплексне лікування на додатково розвернутих ліжках та ефективної роботи денного стаціонару. При цьому, ліжковий фонд стаціонару, згідно розрахунків доцільності, які провели практикуючі буковинські онкологи, міг би бути на 7 ліжкомісць збільшений.
Взявши до відома вищевикладену інформацію, постійна комісія Чернівецької обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, соціального захисту населення та підтримки учасників АТО і членів їх сімей звертається до обласної державної адміністрації – не допустити скорочення ліжкомісць в обласному онкологічному диспансері.
«Це нонсенс, коли ліжок для хворих й так бракує, планувати скорочення ліжкомісць. Поки що область має середні показники захворюваності на онкологію по Україні, і ми не знаємо, скільки на Буковині є не діагностованих хворих. Скоротивши ліжковий фонд, ми ризикуємо стати беззахисними проти раку. Виникає класична ситуація, коли теоретики у кабінетах просто не бачать практичної ситуації», - коментує ситуацію голова комісії Ігор Малишевський.