Ще одна комісія облради вирішила не продовжувати контракт з головлікарем онкодиспансеру
Постійна комісія Чернівецької обласної ради з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (голова комісії Любов Годнюк) на своєму засіданні розглянула низку кадрових питань. Про це повідомляє прес-служба облради.
Зокрема, постійна комісія визнала за доцільне продовжити на новий строк трудовий контракт з головними лікарями обласного спеціалізованого Будинку дитини, обласного протитуберкульозного санаторію"Красноїльськ" та Чернівецького обласного ендокринологічного диспансеру.
Депутати рекомендували реорганізувати обласний центр "Здоров’я", у керівника якого також закінчується дія трудового контракту, і не підтримали заяву головного лікаря Патологоанатомічного бюро про продовження з ним трудових відносин.
Найбільш дискусійним виявилось питання продовження трудових відносин з головним лікарем обласного клінічного онкологічного диспансеру. Після заслуховування думок Департаменту охорони здоров’я, постійної комісії з питань охорони здоров’я, громадських активістів та членів трудового колективу, їх тривалого та емоційного обговорення, депутати вирішили не продовжувати трудовий контракт з Гонцою А.О., якому порадили за час, що залишився до завершення дії контракту, підготувати необхідний кадровий резерв. Постійна комісія також не продовжила трудовий контракт з головним лікарем Чернівецького обласного центру служби крові та з головним лікарем обласного дитячого протитуберкульозного санаторію "Садгора".
Депутати розглянули низку звернень щодо передачі в оренду окремого нерухомого майна спільної власності територіальних громад області, вирішили інші питання для забезпечення ефективного управління комунальним майном.
Офіційно: "благодійні" внески в лікувальних закладах не можуть виражатися фіксованою сумою. Це підтверджують в Департаменті охорони здоров'я, - повідомляє www.chas.cv.ua.
Останнім часом в суспільстві піднялася тема щодо благодійних внесків у лікарнях. Це почалося після відвідин Комісією обласної ради з питань охорони здоров'я, праці та соцзахисту Чернівецького обласного онкологічного диспансеру.
Зрозуміло, що фінансове забезпечення та бюджетна підтримка державних лікувальних закладів залишає бажати кращого. Проте ні про які фіксовані "такси" не може бути й мови.
- Благодійні внески не можуть виражатися фіксованою цифрою, - заявила сьогодні на засіданні комісії з майнових питань голова комісії Любов Годнюк. Присутні на засіданні працівники Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА це підтвердили. Те ж бачимо і в законодавстві - відповідна постанова Кабміну (No 1222 зі змінами) стверджує те, що прийом благодійних внесків відбувається виключно на добровільній основі і ні в якому разі не повинен братися як плата за надання установою послуг.
Але на жаль, на ділі маємо фіксовану систему розцінок - і йдеться не лише про онкологічний диспансер, де вимагають 80 гривень за аналіз крові, а 180 - за рентген-плівку, - ні, така сама ситуація у більшості лікувальних закладів. При чім вона настільки вкорінилася в свідомість самих лікарів і стала нормою, що стає навіть страшно. Зокрема, на тому ж таки засіданні майнової комісії всіх присутніх прикро подивував доцент кафедри онкології, променевої діагностики та променевої терамії БДМУ Олександр Петрович Пересунько. Який заявив, що, мовляв, 80 гривень - то не гроші, і ніхто ними не вдавиться.
Матеріал з сайту buknews.com.ua