ЧНУ ризикує втратити півмільйона доларів через ліквідацію "Укрінбанку"
Хвиля ліквідації банків зачепила кожного третього українця, котрий, аби убезпечити свої резерви, тримав їх у банку, як то кажуть, на чорний день. Однак чорний день настав раніше, ніж того чекали. І не лише для людей, а й для фінустанов. Нині у стані ліквідації, або ж ліквідованими є більше 70 банків, відділення деяких з них є і у Чернівцях.
«Відчув» на собі банківську кризу і Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, котрий ризикує нині втратити півмільйона доларів (або майже 12,6 мільйона гривень).
Перелік чернівецьких відділень банків із тимчасовою ліквідацією та в стадії ліквідації:
Авант-Банк
Банк Форум
Брокбізнесбанк
ВіЕйБі Банк
Дельта Банк
Енергобанк
Єврогазбанк
Златобанк
Імексбанк
Київська Русь
Міський комерційний банк
Надра Банк
Родовід Банк
Терра Банк
Укрінбанк
Фінанси та кредит
Фінансова ініціатива
Хрещатик
Юніон Стандард Банк
Ректор ЧНУ імені Юрія Федьковича Степан Мельничук розповідає, що ще 2013 року один із меценатів передав вишу мільйон доларів. Згідно чинного законодавства, половину суми перевели у гривні, і уже навіть використали для робіт із реконструкції 5 корпусу. Другу половину (500 тисяч доларів) планували використати для реконструкції даху 4 корпусу.
- Уже зробили документацію, погодження, адже це об`єкт спадщини ЮНЕСКО, і процедура оформлення необхідної документації досить складна, - каже С. Мельничук. – Гроші зберігали в «Укрінбанку». Коли звернулися до фінустанови з проханням видати кошти для початку робіт, нам їх відразу не дали. Ми почали звертатися письмово, приблизно минулого літа-осені. У результаті банк потрапив у хвилю ліквідації, і зараз ним опікується Фонд гарантування вкладів. Ми вже і туди звернулися, і чекаємо відповіді. Адже є правила, за якими повертають кошти.
Нині «Укрінбанк» судиться з Нацбанком. Однак це не єдиний випадок, адже проблемних банків нині понад 70, і багато людей потрапили на цей гачок.
- Нам кажуть, що майно «Укрінбанку» зможе покрити те, що вони нам винні. Хоча невідомо, чи повернуть відразу всю суму, але хай би віддавали частинами – лише б віддали, - зазначає С. Мельничук. - Нам кажуть, поки що триває судовий процес. Якщо «Укрінбанк» виграє суд, надія на повернення коштів є. Але зараз про щось певне говорити не варто.
Втім, така втрата ані на студентах, ані на викладачах абсолютно жодним чином не позначиться, адже ці кошти до державних жодного стосунку не мають. Як запевняє ректор ЧНУ, це кошти мецената, і їх не можна використовувати для виплати стипендій.
- Це цільові гроші на реставрацію резиденції. Немає грошей – немає реставрації. Така була вимога людини, яка їх дала, - підсумовує С. Мельничук. – Хоча відібрати ці гроші – просто аморально. Востаннє на реставрацію ми отримували кошти ще 2011 року.
Яна МАРІЯНЧУК
Як отримати кошти за вкладом у банкрута
Законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» встановлено, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Упродовж шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах «Урядовий кур'єр» або «Голос України» та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Упродовж 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду кредитори мають право заявити уповноваженій особі Фонду про свої вимоги до банку. Вимоги фізичних осіб-вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами не заявляють.
Будь-які вимоги, що надійшли після закінчення цього строку, вважаються погашеними, крім вимог вкладників у межах гарантованої суми відшкодування вкладів за вкладами.
Джерело: http://buknews.com.ua/ з посиланням на vidido.ua