УКРОПівець Малишевський пропонує переглянути систему фінансування буковинських медичних закладів
Медичні заклади потрібно фінансувати починаючи з діагностичного, лабораторного обладнання. В першу чергу, маємо погасити мінімальні потреби, - заявив депутат-укропівець, голова комісії Чернівецької обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, соціального захисту населення та підтримки учасників АТО і членів їх родин Ігор Малишевський під час візиту комісії до Чернівецького обласного шкірно-венерологічного диспансеру.
На думку Ігоря Малишевського, необхідно вивчити всі заплановані буковинськими медичними установами витрати на матеріальні потреби і переглянути можливість фінансування, починаючи з елементарного.
«Наприклад, в якусь лікарню потрібен ліфт, який коштує 3 млн.грн, і ми розуміємо, грошей на таку витрату нема, до прикладу. Але є менша сума, яку можна розподілити на закупівлю мікроскопів та імуноферментних аналізаторів, які потрібні чи не в кожній медичній установі», - сказав укропівець Ігор Малишевський.
Також Ігор Малишевський пропонує медичним працівникам шукати і долучатися до всіх можливих грантових програм. «Я розумію, що це не панацея від усього, але можливості якіснішого функціонування гранти покращують», - зазначив Малишевський.
Окрім імуноферментних аналізаторів та мікроскопів, в Чернівецькому обласному шкірно-венерологічному диспансері необхідно відремонтувати фасади приміщень, які знаходяться в старому центрі Чернівців і є архітектурними пам’ятками.
Виконуючий обов’язки головного лікаря диспансеру Олег Тимофійчук зазначив, що внутрішні ремонти мінімально роблять за госпрозрахункові кошти, які надходять від послуг «анонімного кабінету». Також ці кошти витрачаються на медикаменти, - додав він.
Невирішеним для шкірно-венерологічного диспансеру є питання складських приміщень та землі, які знаходяться на вул. Вижницькій.
Довідково
Заплановане фінансування Чернівецького обласного шкірно-венерологічного диспансеру у 2016 році складає 5 млн.214 тис. грн..
Кількість ліжкомісць становить 100 одиниць. З них 70 стаціонарного відділення, а 30 – денний стаціонар.
Харчування одного хворого в день обходиться у 8 грн.76 коп.
На медикаменти для одного хворого в день виділено 8 грн 32 коп.
У закладі працює 98 осіб.